Vaše zábava je v kurzu


Letní škola tvůrčího psaní

Letní škola tvůrčího psaní

Popis kurzu

Letní škola pod vedením Markéty Dočekalové má již šestnáctiletou tradici. Patří k nejoblíbenějším kurzům v nabídce a zájemcům nabízí skutečně intenzivní týdenní výukový program, který je každý rok zaměřený na jinou problematiku.

PRO ROK 2017 PLATÍ TOTO ZAMĚŘENÍ: Celý týden budou probíhat tzv. DÍLNY TVŮRČÍHO PSANÍ se zaměřením na STAVBU PŘÍBĚHU a BUDOVÁNÍ POSTAV.

Akce bude zaměřena na práci s textem. Každý účastník si musí na akci přivést své vlastní texty a pod vedením lektorky se bude v těchto textech učit hledat slabá místa a chyby, které se bude následně učit opravovat. Současně se budou všichni trénovat ve hledání chyb v cizích textech. Pobyt je také zaměřen na rozvoj slovní zásoby a otevření (povzbuzení) fantazie. V rámci doprovodného programu si budeme promítat zajímavé filmy a diskutovat o nich.

Kurz je určen pro všechny znalostní úrovně zájemců, a to jak pro naprosté začátečníky, tak pro mírně pokročilé autory, kteří si myslí, že již o psaní něco vědí a rovněž pro autory, kteří se domnívají, že psaní již dobře ovládají.

Obzvláště vhodný je tento kurz pro všechny autory, kteří plánují napsat jednou knihu nebo by chtěli pravidelně psát do noviny a časopisů, nebo na internet.


Co můžete od kurzu očekávat?

- Budete se učit hledat chyby ve vlastních textech.
- Budete se učit hledat slabá místa ve vlastních textech.
- Totéž budete dělat i s cizími texty.
- Budete se učit, jak chyby opravit, jak slabá místa posílit apod.
- Budete dělat nejrůznější cvičení na rozšíření slovní zásoby a posílení fantazie.
- Uděláte si jasno v tom, jak se správně píše příběh
- Uděláte si jasno v tom, jak se vymýšlejí nezapomenutelné postavy
- Získáte představu, jakou úroveň mají vaše texty (kolik v nich máte chyb a také si budete moci své texty porovnat s jinými texty)
- Zjistíte, co obnáší škrtání a přepisování textů a naučíte se, jak to správně dělat.
- Budete si všechno zkoušet přímo samotným psaním a přepisováním vlastních textů!
- Poznáte lidi, kteří mají stejného koníčka.
- Uvidíte několik skutečně zajímavých filmů.

- KURZ OBSAHUJE CELKEM 20 HODIN PROGRAMU DÍLEN (včetně cvičení) + 10 hodin večerního doprovodného programu (tzn. 3 x promítání filmů s následným rozborem a s tvůrčí diskusí, 2 x táborák s grilováním).

Vyučující lektoři:
Mgr. Markéta Dočekalová
Ing. Věra Fleknová

POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: maximálně 7 účastníků, aby byl zachován individuální charakter práce lektorky s posluchači.

UBYTOVÁNÍ BĚHEM KURZU:
Svou povahou je tento pobytový kurz vhodný pro klienty, kteří mají sportovní a dobrodružnou povahu a neočekávají luxus. Díky snížení úrovně ubytovacích služeb tak může být tento týdenní pobyt nabízen za velmi atraktivní cenu.

Ubytování je na úrovni jednoduchého kempu. Zázemí pro výuku i ubytování poskytuje velká rekreační chata v Řevnicích u Prahy. V chatě je pro kurzisty k dispozici koupelna s vanou (teplá + studená voda), splachovací wc a kuchyňka vybavená lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a elektrickým dvouplotýnkovým vařičem. Každý účastník si musí vzít s sebou spacák (nebo dle dohody prostěradlo a povlečení)). Spaní bude umožněno v chatě, k dispozici jsou dva pokoje, jeden je čtyřlůžkový pro dámy a jeden třílůžkový pro pány. Pokoje nejsou vybavené ani koupelnou, ani záchodem, toto zařízení je v chatě společné pro všechny účastníky kurzu.

Celkem je tedy v chatě k dispozici ubytování pro 7 účastníků kurzu.

Ubytovací místa v chatě budou obsazována v pořadí, v jakém se budou zájemci hlásit. Vzhledem k tomu, že jsou muži i ženy ubytováni zvlášť, může nastat situace, že například bude k dispozici poslední volné místo, a to bude určeno výhradně pro muže, protože bude volno v pánském pokoji. Pokud by se v takovém případě hlásila na kurz žena, musela by si buď zajistit ubytování sama v blízkých Řevnicích a denně dojíždět, nebo je možnost postavit si stan na zahradě.

UBYTOVÁNÍ V CHATĚ JE BĚHEM KURZU ZCELA ZDARMA, ÚČASTNÍCI PLATÍ POUZE 300 KČ POPLATEK ZA SPOTŘEBU ENERGIÍ V CHATĚ (VODA, ELEKTŘINA, EVENTUÁLNĚ UHLÍ.) Příspěvek na spotřebu energií je fixní platbou, která se nevyúčtovává a kurzista je ji povinen uhradit v plné výši ještě před zahájením kurzu, a to bez ohledu na výši spotřeby energií. Tato platba je povinná pro všechny účastníky, kteří budou ubytováni v chatě nebo ve stanu na zahradě u chaty.

Pokud budete na výuku dojíždět (ubytovat se budete sami v některém z penzionů nebo hotelů v přilehlých Řevnicích nebo budete denně dojíždět z domova), pak platíte snížený fixní poplatek za spotřebu elektrické energie a vody, což vám umožňuje během dne, který budete trávit na tomto místě, využívat zařízení kuchyně (ohřát si nebo uvařit oběd, večeři, využívat lednici pro uskladnění svých potravin, udělat si kávu, používat splachovací wc apod.) Snížený poplatek pro tyto účastníky činí 150 Kč / osoba / kurz.

STRAVOVÁNÍ:
Každý účastník si sám zajišťuje stravování během pobytu. Vybavená kuchyň je kurzistům k dispozici. V případě zájmu jsou organizátoři připraveni několikrát do týdne zajet zájemcům autem pro objednaný nákup potravin. Za nákladové ceny si účastníci budou moci na chalupě zakoupit nápoje (minerálky, limonády, pivo, víno, káva, čaj) a také jídla jako polévky, guláše, karbanátky apod. Každý den organizátoři nabídnou jedno jídlo k obědu a jedno k večeři, které mohou pro účastníky uvařit. Cena jídla bude odrážet rozpočítané náklady a platí se za každé jídlo zvlášť. Kdo bude chtít, bude si moci jídlo objednat. Kdo ne, může si vařit sám. Vše na základě dohody s organizátory. Péct se budou i domácí koláče, organizátoři budou jezdit nakupovat autem čerstvé pečivo apod.
Pro eventuální zájemce jsou v Řevnicích k dispozici četné restaurace. Vzdálenost od chaty je cca 10 minut jízdy autem nebo 25 minut pěšky (pěkná romantická procházka).

CESTA:
Cestu na místo konání kurzu si zajišťuje každý účastník sám. Podrobně bude odjezd na místo domluven se všemi přihlášenými účastníky týden před datem konání kurzu.

Každý účastník obdrží týden před konáním akce podrobný popis cesty jak se na místo dostat.

Termín konání

Zahájení: 08.07.2017

Ukončení: 15.07.2017

Poznámka:

Pobytový intenzivní kurz.

Rozsah kurzu

Periodicita: denně

Poznámka:

Program obsahuje 20 hodin výuky + 10 hodin doprovodného programu, celkem 30 lekcí.

Cena kurzu

Cena: 4000 Kč

Cena zahrnuje:

20 hodin výukového programu + 10 hodin večerního doprovodného programu, ubytování v chalupě pokud je ještě k dispozici.

Cena nezahrnuje:

Cestu na místo konání, stravování a ubytování, pokud je chalupa již obsazena nebo není již k dispozici místo pro konkrétní pohlaví účastníka.

Upřesňující informace k ceně:

K ceně se platí ještě 300 Kč za spotřebu energií a vody. Za kurz zaplatíte tím méně, čím dříve si ho závazně objednáte a uhradíte zálohu. O koncové ceně rozhoduje datum uhrazení zálohy. Nejnižší cena platí pro zájemce, kteří uhradili zálohu 60 a více dní před zahájením kurzu. CENÍK: Při podání závazné přihlášky na kurz 45 a více dní před datem konání kurzu: 4000 Kč Při podání závazné přihlášky na kurz 30 až 44 dní před datem konání kurzu: 4500 Kč Při podání závazné přihlášky na kurz 14 až 29 dní před datem konání kurzu:4800 Kč Při podání závazné přihlášky na kurz méně než 14 dní před datem konání kurzu: 5000 Kč Ubytování v chalupě během této akce je zdarma, účtuje se jen poplatek za spotřebu energií. Ubytování v chalupě si nelze nárokovat, vychází z momentálních možností a jejího obsazení.

Kontakt

Název subjektu:

Mgr. Markéta Dočekalová

Adresa:

Praha

Na Louži 1/947

10100

Telefon: 777 066 460

E-mail:

Web: http://www.TvurciPsani.cz

Místo konání aktivity

Místo konání:

Řevnice u Prahy, obec Lety.

Otevírací doba:

Návštva v kanceláři jen po předchozí domluvě.

Můžete nás kontaktovat také zde:

google_plus icq skype
Počet shlédnutí:1659
Zajímá mě *****

Další kurzy poskytovatele

Hlavní město Praha | 16.10.2017 Velký kurz tvůrčího psaní
Unikátní kurz se šestnáctiletou tradicí. Je určen začátečníkům a obsahuje základy publicistiky, psaní beletrie a scenáristiky.
Letní škola tvůrčího psaní
Hlavní město Praha | Od 1. kalendářního dne v měsíci Online kurz tvůrčího psaní
Studujte tvůrčí psaní přes internet a e-mail.
Letní škola tvůrčího psaní
Středočeský kraj | 08.07.2017 Letní škola tvůrčího psaní
Letní škola má šestnáctiletou tradici. Je určena pro všechny znalostní úrovně zájemců a letos je zaměřen na práci s texty (tzv. dílny tvůrčího psaní).
Letní škola tvůrčího psaní
Hlavní město Praha | 27.09.2016 Jak psát skvělé dialogy
Tento kurz je určený pro každého autora, který se touží naučit psát dialogy, nebo se v jejich psaní chce zdokonalit.
Letní škola tvůrčího psaní
Hlavní město Praha | 10.03.2017 Jak psát podle skutečného příběhu.
Chcete napsat knihu podle skutečného příběhu? I psaní podle skutečných událostí má v beletrii svá pravidla. Pro začátečníky i pokročilé.
Letní škola tvůrčího psaní
Více
TOP poziceTopované kurzy/akce upoutají pozornost. Více se dozvíte zde.
Operátor:
Tvé telefonní číslo:
Částka:
Online platba přes PaySec
Částka
Zvýraznit kurzZvýraznění neboli podbarvení Vaši nabídku barevně odliší. Více se dozvíte zde.
Online platba přes PaySec
Částka
Zvýhodnit kurzVaše nabídka bude pořád vidět. Více se dozvíte zde.

Nápověda:

 • Dny označené zelenou barvou: jsou to dny volné, pro které je možnost si objednat absolutní zvýhodnění Vašeho kurzu/akce.
 • Dny označené červenou barvou: jsou to dny již zamluvené. V případě, že jsou Vámi požadovaná data označena již červeně, můžete si zvolit buď jiné datum, nebo jinou pozici.
 • V případě volby platby převodem bude na Vámi uvedený mail ve formuláři zaslána faktura v den objednávky. K absolutnímu zvýhodnění kurzu/akce dojde ihned po připsání částky na účet. Ceník je uveden zde.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

  Objednávkový formulář

  Platba: *

  Příspěvky diskuse

  Diskuse


  Chci vložit vlastní kurz, školení, akci

  Vložit aktivitu

  Chci dostávat nejlepší tipy ze světa kurzů a akcí

  Pro inspiraci

  Jak se učí jazyky

  Výuka cizích jazyků je fenomén, který dnes díky množství institucí a jejich rozmanitému formálnímu pojetí přesahuje rámec samotného vzdělávání...

  Když má člověk volný čas

  Každý z nás ovládá nějakou dovednost, kterou tráví volný čas a která mu přináší potěšení. Ten, kdo dokáže vyrobit keramický hrnek, namalovat obraz...

  Stáří má zelenou

  Čím dál víc seniorů v dnešní společnosti touží prožít svá důchodová léta aktivním způsobem, věnovat se činnostem, na které dříve neměli čas...

  Vytisknout si boty

  O fenoménu 3D tiskáren se v poslední době mluví čím dál častěji, a rozmluvy jsou to více než fascinující...

  Od zábavy k plnění snů

  Přihlásit dítě do kurzu hry na klavír, na hodiny malby, na atletické tréninky nebo do kroužku poznávání přírody....

  Když přijde čas začít znovu

  Možná to znáte: dostali jste se do slepé uličky, někde v minulosti jste udělali přešlap nebo jste se naopak...

  © 2018, Datalab spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

  Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

  Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

  Nahoru ↑